bobik nechranicka prehrada - Kam za zábavou.cz Stránka 1

Trutnovská cyklotrasa Bojištěm Prusko-rakouské války

Na naučnou stezku Den bitvy u Trutnova navazuje jedenáctikilometrová cyklotrasa, která vás provede místy někdejší bojiště prusko-rakouské války. Projedete se příjemnou krajinou v zeleném okolí Trutnova, s úžasnými výhledy, třeba na Jestřebí hory a Náchodsko.

Štítky: výhled , příjem , kilometr , bojiště , chodsko , úžasný , trutnovská naučná stezka , bobik nechranicka prehrada , nechranicka prehrada  • 

Letní naučná turistická trasa Liška

Stezka nabízí kromě překrásných výhledů i 8 informačních panelů a příjemné odpočinkové místo s atrakcemi pro děti.

Štítky: pro děti , informa , turisti , výhled , příjem , atrakce , bobik nechranicka prehrada , nechranicka prehrada  • 

Vrbatova bouda

Vrbatovu boudu najdete na hřebenech Krkonoš na Zlatém návrší v nadmořské výšce 1400 m.n.m. V její těsné blízkosti se nachází Pramen Labe a Pančavský vodopád s překrásným výhledem do Labského dolu.

Štítky: mořské , výhled , blízko , návrší , na hřebenech , bobik nechranicka prehrada , nechranicka prehrada  • 

Na běžkách v okolí Harrachova

Oblíbenou běžkažskou trasu v okolí Harrachova zvládnou i rekreační jezdci. Cesta vede nejkrásnějšími partiemi západních Krkonoš s překrásnými výhledy. Stoupání na trase je ve finále vynahrazeno překrásným sjezdem okolo řeky Mumlavy.

Štítky: rekreační , výhled , nejkrásnější , bobik nechranicka prehrada , nechranicka prehrada  • 


Doupovská dráha

Doupovská dráha je zhruba třicetikilometrová lokálka vinoucí se podél Nechranické přehrady, Pětipeskou pánví s výhledy na panoramata Doupovských hor. Malebná lokálka vás dopraví v sezóně z Kadaně do Podbořan.

Štítky: výhled , kilometr , přehrady , lokálka , panorama , bobik nechranicka prehrada , nechranicka prehrada  • 

Hrad Šaunštejn

Necelý kilometr severně od obce Vysoká Lípa v Českém Švýcarsku lze spatřit výrazný pískovcový blok, kde v dobách minulých stával skalní hrad Šaunštejn. Šaunštejn skýtá nádherné výhledy na malebné okolí Vysoké Lípy, na části Českého Švýcarska s nejvýraznějším Růžovským vrchem.

Štítky: výhled , kilometr , skýtá , výrazný , skalní hrad , bobik nechranicka prehrada , nechranicka prehrada , PPORNO SPEHOVANI  • 

Do Chanovic na zámek, do skanzenu i na pěší výlet

Návštěva obce Chanovice nabízí turistům řadu zajímavých možností: návštěvu skanzenu, expozic v zámeckém areálu nebo výhled z rozhledny na Chlumu. Okolí také protíná naučná stezka Chanovice – Příroda a lesy Pošumaví.

Štítky: pěší , rozhled , výhled , možnost , rozhledny , skanzen , zajímavý , bobik nechranicka prehrada , nechranicka prehrada  • 

Rozhledna na Boubíně

Dřevěná rozhledna Boubín se nachází přímo uprostřed Boubínského pralesa. Nabízí výhled na Vimperk, Prachatice, vrch Bobík, Boubínský hřbet a za dobrého počasí i Alpy.

Štítky: počasí , rozhled , výhled , prostře , prostř , bobik nechranicka prehrada , kam v boubíně , nechranicka prehrada  • 

První Předchozí 1 Další Poslední